REZERVACE: +420 733 738 738 | Email: info@myairlines.cz

Vítejte na palubě!

CO VÁS NEJČASTĚJI ZAJÍMÁ?

Dobrý den,
jmenuji se Jana Erényi a jsem ředitelkou společnosti My Airlines a.s. Dostáváme od Vás spousty otázek a pochopitelně na všechny rádi odpovíme. U nás ostatně víme, že námi poskytovaná kvalita poskytovaných služeb i nabízená realita je na té nejvyšší možné úrovni.

Pokud i vy budete mít jakoukoli otázku, neváhejte mne prosím kontaktovat. Ráda Vám odpovím. A pokud by to nestačilo, zastavte se u nás osobně a přesvědčte se sami o naší úrovni.

 • Adrenalinový zážitek

  0%
 • POŽÁR NA PALUBĚ

  0%
 • PILOTNÍ VÝCVIK

  0%
 • PROGRAM MAY DAY

  0%
 • ORIGINÁLNÍ DÁRKOVÝ POUKAZ

  0%
 • PILOTEM NA ZKOUŠKU

  0%
P1050611

Vy se ptáte,my odpovídáme...

Často kladené dotazy

Na vaše nejčastější otázky odpovídá Ing. Jana Erényi - ředitelka My Airlines.

P105062400

VYPADÁ TO V SIMULÁTORU OPRAVDU JAKO VE SKUTEČNÉM BOEINGU?

Ano. Náš simulátor je věrnou replikou letounu B737-800 NG. Všechny použité materiály, díly a ovládací prvky jsou u nás naprosto autentické. I proto se náš simulátor využívá pro profesionální výcvik dopravních pilotů. Pro lepší představu doporučujeme nahlédnout do naší fotogalerie.

PRACUJÍ U VÁS SKUTEČNÍ PILOTI A LETUŠKY, NEBO JE VŠE JEN "NA OKO"?

Naši kapitáni, piloti a pochopitelně i stewardky jsou opravdu skuteční profesionálové. Znamená to, že reálně létají nebo pečují o cestující na palubách letadel různých leteckých společností. Jinak by jsme nebyly schopni garantovat naprostou realitu a profesní odbornost, která je při samotném výcviku stěžejní.

CO VÁŠ SIMULÁTOR DOKÁŽE NASIMULOVAT? POUZE LÉTÁNÍ NEBO I NĚJAKÝ EXTRÉMNÍ ZÁŽITEK?

K reálnému létání patří pochopitelně i nácvik krizových situací za všech povětrnostních podmínek. Takových situací jsou stovky. Dovolte mi tedy jen několik základních možností, které simulátor zvládne: výpadek avioniky nebo kteréhokoli systému, požár motoru, požár na palubě s nutností použít kyslíkové masky, střih větru, úder blesku do letounu, turbulence, nedostatek paliva, nouzová přistání a další. Dokážeme také nasimulovat krásný nebo deštivý den, dešťové přeháňky, všechny možné druhy oblačností, malé i opravdu silné bouřky, mrholení, sněhové vánice i zamrzlou letištní plochu. U nás je možné nasimulovat téměř cokoli a veřte, že i v zimě se u nás dokážete zapotit.

JE PILOTNÍ KABINA UZAVŘENÁ NEBO DO NÍ MŮŽE VIDĚT KDOKOLIV?

Celý kokpit a místa pro cestující jsou odděleny hermetickou přepážkou. Nikdo tedy do kokpitu nevidí. Ostatně ctíme Vaše právo na privilegia kapitána a jen vy určujete, kdo na palubu smí a kdo nesmí vstoupit. 

PŘEMÝŠLÍME O DÁRKU PRO NAŠE DÍTĚ. JAKÝ JE MINIMÁLNÍ VĚK ÚČASTNÍKŮ?

Na věku nezáleží, minimální hranici stanovenou nemáme. Záleží ale na výšce. Doporučujeme minimální výšku 130 centimetrů – dítě pak vidí ven z kabiny a dosáhne na základní ovládání. Pro děti máme v případě potřeby připraven i "podsedák", kdyby dítě přeci jen nevidělo ven. U nás myslíme na vše.

JE TŘEBA SI PŘED LETEM NĚCO NASTUDOVAT, NEBO PŘEDCHÁZÍ LETU INSTRUKTÁŽ?

Před samotným letem není třeba nic studovat :-). Naši profesionální instruktoři Vás po příchodu do uzavřeného kokpitu krátce seznámí se základními prvky ovládání letounu i samotné pilotáže. Zjednodušeně řečeno Vám vysvětlí vše, co budete pro svůj let potřebovat. Pochopitelně se při této instruktáži přihlíží k Vašim případným znalostem.

MOHU S SEBOU VZÍT I RODINU ČI PŘÁTELE? VEJDEME SE DO KABINY?

Budete možná překvapeni! Na pilotní kabinu navazuje řada sedadel jako ve skutečném letounu. První řada je Business Class pro 4 osoby a další řada je Economy Class pro 6 osob. Můžete s sebou vzít tedy až 10 osob a je jen na Vás, koho kam posadíte.

POKUD S SEBOU VEZMU KAMARÁDY, NEBUDOU SE NUDIT?

Rozhodně ne! Vše probíhá jako na palubě skutečného letounu. Po odletu naše stewardky například prodávají občerstvení, pečují o cestující i kontrolují bezpečnost. Pečujeme o všechny přítomné kvalitním servisem My Airlines.

PRO KOHO NENÍ ZÁŽITEK VHODNÝ?

Zážitek v podobě pilotáže je vhodný úplně pro každého. U adrenalinových letů typu „MAY DAY“ ve kterých je reálná simulace požáru v kabině, však určitá omezení z preventivních důvodů doporučujeme a to zejména osobám s kardiovaskulárními nebo dýchacími potížemi.

MOHU SI VYBRAT JAKO ZÁKAZNÍK ODLETOVÉ LETIŠTĚ?

Pochopitelně, že ano. Máte na výběr z více než 25 000 letišť po celém světě a desítek druhů počasí. Jeden z našich zákazníků si takto dokonce našel svůj dům z ptačí perspektivy :-).

JE SIMULÁTOR STATICKÝ, NEBO SE HÝBE PODLE TOHO, JAK HO PILOT ŘÍDÍ?

Simulátor je pochopitelně statický, nicméně díky 180stupňovému pozorovacímu úhlu z pilotní kabiny a promítání přímo na plátno (Full HD) vzniká reálná optická iluze, jež zmate vaše oči a následně i váš mozek. Vy tak máte pocit, že se s vámi letadlo skutečně naklání, což u některých lidí může ojediněle vyvolat i drobnou nevolnost. Totéž platí i pro spolucestující, kteří se mimo výhledu z pilotní kabiny mohou navíc kochat i výhledem z bočních oken letadla.

NEJSEM PILOT A KNIPL JSEM NIKDY NEDRŽEL V RUCE. ZVLÁDNU TO?

Předně, u Boeingu 737 obvykle nemluvíme o kniplu, ale o beranech 🙂 Tyto technické výrazy vám velice rádi vysvětlíme a je docela reálné, že se létání v našem simulátoru stane vaším novým koníčkem. Náročnosti letu se bát nemusíte. Instruktor je opravdu zkušený pilot, který vám poskytne tolik informací, kolik budete potřebovat. Během letu s vámi navíc bude tento profesionální instruktor v kabině a je Vám tak plně k dispozici.

JE PŘÍSTUP K SIMULÁTORU BEZBARIÉROVÝ?

Ano. Pro seniory a tělesně handicapované je zajištěný pohodlný vstup přímo z ulice. Žádná schodiště, žádné podstavce, žádná úzká místa. Na sedadla pilotů je však přístup omezen prostorem a všude přítomnými prvky ovládání letadla.

MOHU K PILOTOVÁNÍ PUSTIT I NĚKOHO DALŠÍHO?

V rámci jednotlivých balíčků nebo akcí umožňujeme, aby se na jednu „letenku“ v roli pilota vystřídali dva lidé. Vždy záleží na okolnostech a délce programového balíčku. U některých programů to možné není, u některých ale ano. Vše záleží na domluvě.

MOHU SI NA SIMULÁTORU VYZKOUŠET NAPŘÍKLAD TERORISTICKÝ ÚTOK?

V žádném případě ne. S ohledem na certifikaci tyto situace nejsou možné za žádných okolností. V případě podobného úmyslu je let ihned a bez náhrady ukončen. Jaké jsou naše další povinnosti se raději ani neptejte 😉

PROČ SE NEMOHU DOSTAT DO REZERVAČNÍHO SYSTÉMU BEZ KÓDU LETENKY?

Je to naprosto stejné, jako by jste chtěli vstoupit na palubu letounu bez letenky. Zakupte si jakýkoli balíček z naší nabídky a letenku máte ihned v emailu. S tou si poté vyberete svůj termín přesně tak aby Vám vyhovoval.

MŮŽE SI PILOTOVÁNÍ VYZKOUŠET I ČLOVĚK NA VOZÍČKU?

Máme u nás bezbariérový přístup až k samotnému simulátoru, ale vzhledem k reálným rozměrům pilotní kabiny je to v určitých případech trochu složitější. Záleží však pochopitelně na dalších faktorech a případných zdravotních omezeních. Z naší strany však děláme vždy maximum proto, aby to možné bylo.

CHCETE VÍCE?

Podívejte se na naše adrenalinové balíčky